Kosher’in Piyasalardaki Yeri

Pazar araştırması bir koşer sertifikası yüksek satış yönlendirdiğini belirtir. Pazar araştırmalarına göre koşer sertifikasi satısların yükseldiğini göstermektedir.

Artık cogunlukla müşteriler çok sağlıklı, bilinçli ve ürünün % 100 e kadar ek hayvansal katkıların olmamasını istiyor.

Çok güçlü olan “organik pazar” gösteriyorki, birçok müşteri uzun zamandan itibaren sıradan gıda standartlarına güvenmediğini göstermektedir.

Ürünlerdeki Koser isareti ürünün derin bir güven oluşturur ve sadece Yahudi inancının insanlar için değil, Müslümanlar da aynı zamanda ürünün% 100 saf domuz olmadığını sağlamak için koşer semboller dikkate alınıyor.

Müslümanlar ya da Yahudiler koser ürünlerin maliyeti (Fiyati) diger ürünlere göre pahalı olsada, yinede koşer ürünlerini tercih ediyor.

Avrupa ülkelerinde ürünlerin ic veya dıs pazar da veya ihracat olsun, bir koşer sertifikası ürünü daha iyi satmak için yardımcı oluyor.

Burada Kosher Sertifikasyon Ajanslarının üzerinde durduğu ortak nokta, Kosher’in sadece Yahudi inancı taşıyan insanlara hitap ettiği yanılgısının ortadan kaldırılmasıdır. Vejetaryen, alejikler, sağlık problemleri olanlar için de ortak bir noktada birleşilmektedir.

Ayrıca Kosher sertifikasına sahip markaların kalite ve marka değerlerinin arttığı yadsınamaz bir gerçektir. Kosher sertifikasını talep eden firma sayısı geçen yıla göre 2 haneli bir artış göstermektedir ki bu da dünya gıda trendlerini belirleyen önemli bir faktördür. Bu trendin dinamizmine sırtını dayayan üreticiler 2012 yılında binlerce adet kosher sertifikalı yeni ürün üretmiştir. Yine 2012 yılında kosher sertifikalı binlerce ürün satılmış ve 500 Milyar $ dolarlık bir gelir sağlanmıştır.

Bizim küresel koşer pazarında yıllardir tecrübemiz var ve müşterilerimiz arasında sizleri de görmekten mutluluk duyacağız.

Kosher Belgesi

Kosher Belgesi